Artykuł

Uchwyty do mebli kuchennych – dodatek, który widać od razu – trendy

kuchnia z blatami z granitu

Meble, blaty oraz uchwyty to elementy wystroju kuchni, które zdobią wnętrze i nadają mu charakteru. Ciekawą propozycją są wspomniane uchwyty do mebli, ponieważ produkt ten może całkowicie odświeżyć pomieszczenie lub poprawić komfort użytkowania mebli. Wystarczy wymienić stare uchwyty na nowe, aby uzyskać oczekiwany przez siebie efekt. Przekonaj się, jakie modele są modne w tym roku!

Dlaczego uchwyty do mebli mogą zmienić wnętrze?

Uchwyty do szafek to tylko jedna z propozycji, jaką można znaleźć na rynku. Dostępne są również klamki i gałki, które stanowią bardzo ważny element wykończenia mebli kuchennych. Przeznaczeniem tego produktu jest wsparcie mechanizmu otwierania szafek i szuflad kuchennych, dzięki czemu poprawie ulega komfort ich użytkowania oraz zwiększa się funkcjonalność. Wyróżnić można wiele modeli tych produktów, mianowicie: jednopunktowe, dwupunktowe lub krawędziowe. Blaty do kuchni oraz mechanizm otwierania szafek stanowią bardzo istotny element wykończenia tego pomieszczenia, dlatego warto wybrać solidne i pięknie zdobione propozycje.
Produkty te różnią się nie tylko sposobem montażu, ale również kolorystyką i materiałem, z którego zostały wykonane. Na rynku dostępne są modele monokolorystyczne, dwubarwne i wielokolorowe. Produkowane są zazwyczaj z metalu, porcelany, skóry, drewna lub z tworzywa sztucznego. Uchwyty do szafek zmieniają się wraz z trendami, które dotyczą aranżacji oraz wykończenia kuchni. Bez wątpienia to dodatek będący detalem o bardzo wysokim potencjale w kwestii aranżacji i wyglądu każdego wnętrza, również kuchni.

Największe trendy w tym roku

Pragnąc dopasować uchwyty do mebli warto uwzględnić blaty do kuchni, jak i styl mebli kuchennych. Pozwoli to stworzyć spójną i efektowną aranżację, która będzie jednocześnie wygodna w trakcie codziennego użytkowania. Jeden z obecnie obowiązujących trendów w ciekawy sposób eksponuje gałki, kołatki lub uchwyty do szafek. Warto je dopasować kolorystyką do pozostałych elementów wyposażenia kuchni, jak na przykład: bateria kuchenna, lodówka, okap kuchenny lub zlew. Godną uwagi i bardzo modną propozycją są produkty wykonane w kolorach: czarnym, srebrnym, złotym i miedzianym. Obecnie coraz częściej pojawiają się we wnętrzach również dodatki w kolorze złota i miedzi.
Kolejną propozycją jest wykorzystanie różnych uchwytów w obrębie szafek górnych oraz dolnych. Ciekawym i wciąż cenionym przez wiele osób rozwiązaniem jest system bez uchwytowy, który pozwala uzyskać dużą i gładką powierzchnię w kuchni. Sprawdzi się to z pewnością w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, dzięki czemu optycznie powiększają one kuchnię. Uchwyty wykonane ze skóry cieszą się w ostatnim czasie sporym zainteresowaniem, ponieważ to nowość na rynku. Uwagę zwraca w tym przypadku prosta forma, ale i piękny kolor materiału. Produkt ten doskonale komponuje się z różnorodnymi frontami. Połączenie metalu i porcelany to trend, który nigdy nie wychodzi z mody. Uchwyty te są pięknie zdobione, dzięki czemu doskonale pasują do tradycyjnych mebli i nie tylko.

kuchnia w granicie

Dodatek, który w prosty sposób odświeża kuchnię

Jak w szybki i prosty sposób odświeżyć kuchnię? Blaty i meble kuchenne w celu poprawy efektu wizualnego bardzo często wymagają ze strony użytkownika większej ingerencji, poświęcenia czasu oraz nakładów finansowych na realizację zakładanych zmian. Dlatego pragnąc zaoszczędzić czas i pieniądze warto sięgnąć po sprawdzony dodatek, jakim są uchwyty do mebli. To detal, który jest dostępny w wielu wariantach do wyboru. Produkty te wykonywane są z różnych materiałów, a także dostępne są w rozmaitych formach i kolorach. Na rynku dostępne są zarówno proste i bardzo minimalistyczne propozycje, jak i warianty ozdobne.

blat granitowy w kuchni

Za zmianą uchwytów przemawiają także kwestie funkcjonalne, gdyż produkt ten w istotny sposób wpływa na jakość użytkowania wnętrza i znajdujących się w nim mebli. Uchwyty retro, skórzane, krawędziowe, porcelanowe, linearne, gałki i kołatki – ich kształt warto dopasować zarówno do stylu wnętrza, jak i indywidualnych potrzeb. Warto pamiętać, że proste uchwyty łatwo się czyści. Natomiast bardziej zdobne modele w ciekawy sposób zdobią wnętrze, jednak mogą wymagać trochę więcej pielęgnacji.