Artykuł

Kuchnia z białego konglomeratu – trendy

biały blat w kuchni z kamienia

Biały konglomerat to bardzo ciekawy produkt posiadający wiele zalet. Jest on jednocześnie atrakcyjną alternatywą dla naturalnego kamienia przede wszystkim ze względu na cenę. Poznaj najważniejsze atuty konglomeratu i jego rodzaje. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać biały surowiec do kuchni.

Dlaczego biały kolor zawsze będzie w modzie?

Biały blat roboczy to sprawdzony wybór, który doskonale sprawdzi się w wielu kuchennych aranżacjach. Kolor ten pasuje zarówno do mebli z drewna, jak i mono kolorystycznych. Świetnie wpisuje się również w różne style, mianowicie: minimalistyczny, tradycyjny i nowoczesny. Blat wykonany z białego materiału, jakim jest konglomerat, wygląda niezwykle elegancko. Posiada znacznie więcej atutów, mianowicie biały blat w połączeniu z białymi meblami pomaga optycznie powiększyć małą kuchnię. Jasna kuchnia jest przyjemna, zachęca także do gotowania i spędzania w niej czasu.


Biały konglomerat jest bardzo chętnie wybierany jako blat kuchenny, ponieważ jest to ponadczasowy kolor. Dzięki temu wykonana przy jego użyciu kuchnia będzie wyglądać ciekawie i modnie. Biały blat to rozwiązanie, z którego warto skorzystać. Jest to uniwersalny kolor, który bardzo dobrze komponuje się z wieloma innymi kolorami i fakturami. W subtelny, a zarazem ciekawy sposób pozwala połączyć różne materiały i style. Dzięki temu kuchnia z białym blatem wygląda przytulnie i ładnie przez długi czas. To jednocześnie propozycja dla osób, które cenią sobie uniwersalną kolorystykę i efekt rozświetlenia wnętrza.

Biały konglomerat – zalety surowca

Konglomerat to odpowiednik naturalnego kamienia, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Doskonale prezentuje się jako blat w kuchni, ale nie tylko. Należy zauważyć, że konglomerat to zmielony lity kamień połączony z żywicą poliestrową. Dzięki temu uzyskany materiał wykazuje bardzo zbliżone właściwości do surowca, z jakiego powstał. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest spora różnorodność pod względem kolorystycznym, a także sposób wykończenia blatu. Sprawia to, że nawet biały konglomerat wygląda zjawiskowo i niepowtarzalnie.
Konglomerat może powstać z zastosowania materiałów takich jak: marmur, granit lub kwarcyt. Uzyskane produkty różnią się nie tylko kolorystyką, ale również właściwościami. Konglomerat granitowy cechuje duża waga i wytrzymałość, ponieważ jest on odporny na działanie wody, środki chemiczne oraz zarysowania. Natomiast konglomerat kwarcytowy wyróżnia się satysfakcjonującą wytrzymałością i odpornością na wilgoć.
Blat z konglomeratu posiada szereg zalet, które z pewnością doceni każdy użytkownik tego produktu. Są one proste w utrzymaniu czystości, nawet gdy w kuchni wykorzystuje się je niezwykle intensywnie. Niewielka ilość zabiegów pielęgnacyjnych sprawi, że będą one wyglądać nieskazitelnie przez długi czas. Jest to materiał, który świetnie znosi różnego rodzaju obróbkę. Dzięki temu blat z konglomeratu można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz wybranych mebli.

Nasze realizacje

Biały konglomerat to sprawdzony materiał, jeśli chodzi o blat roboczy w kuchni. Jest to surowiec, który bardzo często jest wybierany przez szerokie grono naszych klientów. Dlatego też w dostępnej galerii na naszej stronie możecie Państwo znaleźć wykonane przez nas realizacje. Uwzględniają one szereg sprawdzonych rozwiązań, jak i zestawień kolorystycznych. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami przedstawiającymi wykorzystanie białego konglomeratu, jak i innych propozycji dostępnych w naszej ofercie.